Sülük ve Hacamat kursu GETAT’da en çok tercih edilen ALANLAR…

GETAT kursları içinde en çok alaka gösterilen tercihler içinde hacamat ve sülük KURSU PROGRAMI özellikle dikkat çekiyor.

GETAT.com.tr sitesinden konu ile ilgili yapılan açıklamalarda şuanda coronavirüs pandemisi nedeniyle bekletilmeye alınan kurslar konusunda şu açıklamalar yer almaktadır:

  • Bu programın teorik eğitiminin bir bölümü uzaktan eğitim (senkron/asenkron) yoluyla verilmektedir.
  • Yüz yüze eğitimler ve pratik uygulamalar sadece Sağlık Bakanlığı tarafından eğitimlerin başlamasına izin verileceği tarihten sonra yapılabilecektir. Kayıt yaptırmış olan kursiyerlere tercih ettikleri şehirlere göre yüz yüze eğitim tarih opsiyonları önümüzdeki aylarda ilan edilecektir.

Getat merkezlerinde SÜLÜK UYGULAMASI KURS PROGRAMLARI

Sülük uygulaması: Tıbbi sülüklerin çeşitli klinik durumlarda kullanıldığı uygulamalardır.ANKARA Kurs Yeri: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak getat sitesinde yer alırken; Bu kursların pandemi sonrası başlatılması halinde sırasıyla İSTANBUL Kurs Yeri: Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi, KONYA Kurs Yeri: Necmettin Erbakan Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesi, MALATYA Kurs Yeri: İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi tarafından düzenlenecek olan şehirler ve eğitim merkezleri olarak yer almaktadır Elbette yasa gereği bu programa katılım için de tabip veya diş tabibi olma şartı vardır.

Getat merkezlerinde Hacamat ( KUPA ) UYGULAMASI KURS PROGRAMLARI

Kupa uygulaması. Kan dolaşımını arttırmak için bölgesel vakum oluşturmaya dayanan kuru kupa uygulaması ile belli vücut noktalarında bölgesel vakumla beraber yüzeysel cilt kesikleri oluşturarak kanın alındığı yaş kupa uygulamasıdır.

Bu kursların pandemi sonrası başlatılması halinde sırasıyla ANKARA Kurs Yeri: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İSTANBUL Kurs Yeri: Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi, BURSA Kurs Yeri:Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, MALATYA Kurs Yeri: İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, ANTALYA Kurs Yeri: Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi, GETAT Merkezi olarak yer almaktadır Sülük eğitim programlarıma katılabilmek için tabip veya diş tabibi olma şartı vardır.