İSTANBUL, ANKARA ve İZMİR’de Hacamat ve Sülük Kursu- Eğitimi Yoğunluğu Talebi..

HACAMAT VE SÜLÜK KURSU ALMAK İSTİYORUM

 İnsan vücuduna olan faydaları ve vücut fonksiyonlarını tamir etme gibi hayati bir önemi olması sebebiyle, hacamata olan güven ve ilgi tüm dünyada artarken; korona virüsle ilgili tedbir almak isteyen insanlar ayrıca hacamat tedavisinin yaratacağı uyarı ve bağışıklık ile de korunmak istiyorlar..

Dünyayı KASIP KAVURAN bir hastalık olan ,COVİD pandemisinde bazı tedbirler çerçevesinde insanlar evlerinde zorunlu olarak kalmak durumunda kaldıkları dönemde hastalıkla ilgili geniş kapsamlı araştırmalar yapmak fırsatı bulunca tamamlayıcı tıbbında bazı branşlarından yarar sağlayabileceklerine olan inançları artmış bulunuyor.

Covid salgınına karşı hacamat tedavisi uygulayan uzmanların görüşlerine göre kanıtlanmış bir bilimsel çalışma şuan için bulunmamasına rağmen;  tedavinin virüse karşı insan bağışıklığını güçlendireceği görüşünün hakim olduğu öne sürülüyor.

Modern donanımlı Emsey Hospital isimli hastanede “geleneksel ve tamamlayıcı tıp” adı altında “hacamat” yöntemini uygulandığı medyada yer alan haberlerden biri

Haberin kaynağına göre, açıklamalarda bulunmuş olan Hastanenin nöroloji uzmanı Dr. Suzan Üstün bu yöntemin koronavirüse karşı dahi korunma sağlayabileceğinin bilgisini verdiği ifade ediliyor.

Haberde son yıllarda hacamat tedavisinin önem kazandığını belirten Suzan Üstün, “Covid-19 salgınıyla mücadelede düzenli olarak hacamat yaptıran kişiler kronik hastalıklara karşı korundukları gibi virüse karşı çok daha güçlü bir savunma sistemine sahip oluyor” diye konuşuyor.

Yaptığı açıklamalarda Dr. Suzan Üstün, “Negatif basınç ile kan, lenf ve hücreler arası sıvının dolaşımı artırılır. Böylece detoks yapılarak vücudun savunma sisteminin harekete geçmesi amaçlanır. Herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı kişilere yılda en az iki kez hacamat yaptırmaları önerilir. Hacamat, Covid-19’dan korunma amaçlı olarak yapılabilir. Ancak hastalığın geçirildiği sırada hacamat yapılması tedavide etkili değildir” ifadelerini kullanıyor…

Olaylara, özelde covid’e karşı bağışıklık kuvvetlendirici yöntemlerden biri olarak bakıldığında ; başta hacamat ve sülük tedavisinin veya diğer adıyla hacamat ve sülük terapisinin öğrenilip uygulanması hususu kamuoyunda merak edilen yöntemlerden olmuştur.

Genelde sosyal medya mecralarındaki iSTANBUL, ANKARA ve İZMİR’de Hacamat ve Sülük Kursu- Eğitimi varmı sorularını içeren yoğun talep duyurularına baktığımızda tamamlayıcı tıp veya geleneksel tıp olarak adlndırılan bu yöntemlerin modern tıp yanında tercihlerinin hep süreceğini görüyoruz..

GETAT olarak kısaca adlandırılan ve açılımı GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP olan bu yöntamlarden çok önrmli ikisi olan HACAMAT ve SÜLÜK SEMİNERLERİ, EĞİTİMİ VEYA KURSU olarak Bilimsel Hacamat ve Tamamlayıcı Tıp Derneği desteğinde Sağlık Bakanlığı Onaylı Hacamat ve sülük sertifikası sahibi doktor Hamit BÖRÜ tarafından verilmektedir.

Doktor Hamit BÖRÜ ayrıca her hafta sonu bir ilde olmak üzere düzenlenen HACAMAT VE SÜLÜK seminerleri, hacamat ve sülük uygulama eğitimleri veya hacamat ve sülük ile ilgili merak edilen tüm soruları cevapladığı toplantı, seminer ve benzeri kursları yanlış bilinenleri doğru anlatma sorumluluğunu kendine misyon edinmiş bit tabip.

Doktor Hamit Börü, HACAMAT AKADEMİSİ organizasyonunda geleneksel tıp hususundaki hacamat ve sülük ile ilgili tüm doğruları düzenledikleri toplantı,seminer ve kurslarda anlatmayı sürdürmeye devam ediyor.

Bu hacamat ve sülük uygulama eğitimlerine, seminerlerine ve kurslarına dahil olmak için 0532 456 2066 numaralı telefondan bilgi alabilirsininiz