Hacamat ve sülük kursu ne zaman başlar, sorularınıza cevaplar…

HACAMAT VE SÜLÜK KURSU, Tıp Doktoru HAMİT BÖRÜ Tarafından HACAMAT AKADEMİSİ KURS VE SEMİNERLERİ Programı Dahilinde Gerçekleştiriliyor

”Hacamat kısaca deri altında birikmiş , vücutta hastalıklara neden olan toksik kanın vakumlanarak dışarı alınması işlemidir. ” dediğimiz hacamat uygulamasını öğrenmek için kurs programlarını sormaktasınız.

Hacamat bilimi konusunda bilgiler veren HACAMAT AKADEMİSİ yaklaşık iki yıldır GELENEKSEL TIP kategorileri ile ilgili seminerler ve işinin ehli SAĞLIK BAKANLIĞI yönetmeliğine uygun eğitim almış yetkili bilim insanlarınca da TOPLANTILAR DÜZENLEMEKTEDİR.

Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle gösteri ve toplantıların ertelenmesi, seyahatlere getirilen kısıtlama ve hastalıkla mücadele kapsmında 1 metre kuralı ve maske takma zorunluluğu gibi nedenlar bütün sosyal aktiviteler hemen hemen dünyanın her yanında durduruldu veye yavaşlatıldı.

Böyle olunca,okulların dahi kapatıldığı bu ortam nedeniyle,hacamt kurs, hacamt kursları ve sülük kursu, sülük kursları gibi benzeri tüm bilimsel seminer, kongre, toplantılar ertelendiği gibi her sektörde de benzeri beklemeler geçilmiştir.

Hastalığın seyrini geri gitmesi ile beraber vücudun bağışıklık sistemini atırdığ ifade edilek hacamat uygulaması, sülük uygulamsı ve diğer tamalayıcı tıbbın modern tıbbı destekleyeceğini ifade eden konun uzmanları bilgilendirme seminer, kurs ve toplantılarını yasa çerçevesi içinde başlatacaklarını da ifade ediyorler