HACAMAT VE SÜLÜK Kursu Konya’da ve Adana’da varmı ? Hacamat Kursu, Eğitimi ve Sertifikası Nerden ve Kimden Alınır Veren Yerler kimlerdir ?

HACAMAT VE SÜLÜK KURSU ALMAK İSTİYORUM

ADANA’da ve Konya’da hatta çoğunlukla kayseri şehrinde hacamat ve sülük kursu düzenleyen yerler varmı ? diye onlarca soru interneteen sorgulandığı görülüyor… HACAMAT ve SÜLÜK kursu düzenleyen yerlere giderek bizlerde Hacamat ve sülük Sertifikası bizlerde alabiliyor muyuz sorusu da hemen hemen ikinci sırada yer almakta.

Bakıldığında birçok dernek ve insan bu konu ile ilgili faaliyetler gösterirken; öğrenmek için katılımcı olduğunuzda sizlere bu bilgiyi öğrettiklerine dair Hacamat sertifikası veriyor..Yer açabilir miyiz diye sorulan sorularda da alınabilecek cevap elbette hayır oluyor.. Başta Sağlık bakanlığı onaylı sertifika sahibi doktorların öğrettiği bilgilere itibar etmek gerekirken; bu sertifikalar ile gelişigüzel kimselerden eğitim almadığınızı göstermesinin yanısıra çalıştığınız hastahane, tıp merkezleri, sağlık kabinleri ve özel doktor muayenelerinde bu hacamat ve sülük uygulama tedavilerini doktor kontrolünde yapabildikleri görülüyor.

Sağlık bakanlığı onaylı sertifika sahibi doktorların öğrettiği bilgiler sonrasında her katılımcı bu sertifikalara sahip olabilirken bir yer açmak için sadece GETAT yönetmeliği gereği tıp doktorları ve diş hekimlerinin RESMİ olarak yer açacağı bilinmeli. Yani bu sertifika ile doktor değilseniz bir yer açamazsınız.  AMA çevrenizdeki yakınlarınıza akrabalarınıza veya komşu tanıdıklarınıza hacamat ve sülük uygulaması yapmanıza bir mani gözükmemektedir.

Tüm bu anlatımlarımız ile beraber Sağlık bakanlığından onaylı hacamat ve sülük uygulama sertifikası doktorlar dışında alınamaz. Bu sertifikayı sadece TIP fakültesini bitirmiş doktorlar alabilmektedir.

GETAT merkezlerinden alınacak sağlık bakanlığı onaylı hacamat ve sülük sertifikası en başta olmak üzere diğer getat alanlarından da ”Ben sağlık çalışanıyım” diyenlerden Hemşire, Fizyoterapist gibi meslek dalları dahil doktor değilse ”Sağlık bakanlığı onaylı sertifika” alamazlar. BUNU KİM DİYOR VE TAAHHÜT EDİYORSA İTİBAR ETMEYİNİZ

 

Sizlerde hacamat ve sülük uygulamasını doğru kişi ve kurumlardan öğrenmek istiyorsanız HACAMAT AKADEMİSİ’nin düzenlediği ve Sağlık Bakanlığı Onaylı hacamat ve sülük sertifikası sahibi Doktor Hamit BÖRÜ anlatımındaki hacamat eğitimlerine veya hacamat kurslarına katılabilirsinz.

Sağlık Bakanlığı Onaylı hacamat ve sülük sertifikası sahibi Doktor Hamit BÖRÜ hacamat kursu seminerlerinde, birbirini tamamlayan ve birlikte öğrenilmesi gereken SÜLÜK UYGULAMASINI da ayn kursta birlikte öğretmektedir.

Ancak bu arada yer açmak için sadece GETAT yönetmeliği gereği tıp doktorları ve diş hekimlerinin RESMİ olarak yer açabileceği bilinmeli. Yani bu sertifika ile doktor değilseniz bir yer açamazsınız ama hacamat ve sülük uygulama konusunda yanlış bilinenleri doğru olarak öğrenme imkanı elde edersiniz.

AMA çevrenizdeki yakınlarınıza akrabalarınıza veya komşu tanıdıklarınıza DOĞRU YERDEN ÖĞRENDİĞİNİZ hacamat ve sülük uygulaması yapmanıza bir mani gözükmemektedir.