Hacamat ve sülük kursu ile, sertifikası almak isteyenler..

HACAMAT VE SÜLÜK KURSU ALMAK İSTİYORUM

Geleneksel ve Tamamalayıcı Tıp’da hacamat tedavisi UYGULAMAK sağlıklı yaşam için bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. 

Bu bilinirlik ile birlikte hacamat tedavisinin artık hastanelerde, tıp merkezlerinde, doktor kontrolünde yapılmasına yasalar çerçevesinde artık izin veriliyor ve yapılıyor. Sağlık bakanlığının doktor ve diş hekimi olması koşuluyla sertifikalı programlarına katılıp belge alması onayından sonra uygulayabilmesi için bir çok kişi hacamat eğitimi alıp sertifika ile bu işi yapmak istiyor.

 Her işin doğrusunda olduğu gibi Sağlık bakanlığı onaylı hacamat sertifikası olan doktorlardan alınan eğitimlerle bu işe meraklı ve alaka gösteren kişiler katıldıkları geleneksel ve tamamlayıcı tıp ile alakalı seminerler sonrasında eğer sağlıkçı ise çalıştığı hastahane, tıp merkezleri, sağlık kabinleri ve özel doktor muayenelerinde bu hacamat tedavisini doktor nezaretinde yardımcı olarak uygulayabilme imkanını da başvurular dahilinde tercihler elilmede imkan oluşturabilirler..

Böyle olunca bu alana meraklı birçok kişi çeşitli duyurular başta olmak üzere internet ortamındaki tanıtımlarda hacamat ve sülük kursu, hacamat ve sülük eğitimi, hacamat semineri ve hacamat sertifikası adı altında öğretim hizmeti vermeye çalışan bir çok kişi, kurum ve kuruluşlara rastlarlar..

Genele baktığımızda sahada bir çok kişi iddiaları ile en iyi hacamat ve sülük uygulama öğretimi imkanı bizde , hacamat kursumuzda bizden hastalıklarla ilgili tüm uygulamaları öğrenebilirsiniz iddialarıyla hacamat ve sülük eğitimi vermekte oldukları görülüyor.

Tabi ki sertifikalı doktorlar tarafından verilen bu seminer ile bu uygulamaların doğrusunun öğrenilme imkanının elde edilmesi, ülkemizde daha önceleri yasak olan hacamat ve sülük tedavisinin ” merdiven altı uygulanıyor ” tabiri ile bilinçsiz bir şekilde hastalara yapılmakta olmasından durumun sıyrılıp, zaman içinde tüm uygulamaların yasal bir çerçeveye oturtulması için BU TÜR HİZMET VEREN KURUMLARIN önemli bir görev üstlendiklerini de gösteriyor..

Böyle bakıldığında yaklaşık 3 yıldır Doktor Hamit BÖRÜ anlatımında düzenlenen hacamat ve sülük seminerlerinin Sağlık Bakanlığı Onaylı Hacamat ve Sülük sertifkası sahibi bir doktor ile hizmet veren HACAMAT AKADEMİSİ’nin en doğru ve güvenilir kurumlardan biri olduğu rahatlıkla görülür..

Evet, geleneksel tıbbın diğer branşları da dahil olmak üzere hacamat ve sülük eğitimi verdiklerini söyleyenler arasında en doğru kişi, kurum ve kuruluşu seçmek için çok dikkat etmek gerektiği ve yasalar çerçevesinde özenli olunmasının önemi bu kadar ortada..

 Tavsiyemiz, hacamat ve sülük terapisi uygulamasını öğrenme ve yanlış bilinenlerden sıyrılarak en doğru uygulanma şeklinin yasal çerçevesi içinde bir doktor veya tecrübeli bir Geleneksel Tıp Hekimi tarafından öğrenilmesi daha sağlıklı ve faydaları olacaktır.

Bu nedenle Sağlık Bakanlığı onaylı ”Hacamat ve sülük sertifikası” sahibi tıp doktoru Hamit BÖRÜ yıllardır HACAMAT AKADEMİSİ üstleniciliğinde Türkiye’nin her ilinde HACAMAT VE SÜLÜK bilgilendirme seminerlerini gerçekleştirmektedir.

Hacamat Akademisi ” Hacamat ve sülük ” eğitimi seminerlerine katılım:

0532 456 2066