HACAMAT AKADEMİSİ il il Hacamat BİLGİLENME SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR..0532 456 2066

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Sertifikalı Eğitim Kişi Başı Ücret Tavanları

Hacamat ve Sülük BİLGİLENMESİ-HACAMAT AKADEMİSİ’NDE-Tel:0532 456 2066..
Yapılacak güçlü bilimsel araştırmalar hacamatı daha iyi anlamamıza ve kullanım alanlarının yaygınlaşmasına neden olacaktır.

İSTANBUL-Hacamat ve Sülük bilgilenme SEMİNERLERİ için-HACAMAT AKADEMİSİ-aranabilir..Tel:0532 456 2066..

Ateş ve cam malzeme ile de geleneksel olarak hacamat uygulamaları GÜNÜMÜZDE halen devam etmektedir. Ancak bilimsel olarak cam- ateş ile yapılan işlemlerin plastik kupalar ile yapılan işlemlere göre bir üstünlüğü olduğu görülememiştir.
Google üzerinden araştırma yaptığımızda Tıbbi hacamat, geleneksel hacamat, kuru hacamat, yaş hacamat, haccam, haccame, hacamat doktoru, hacamat merkezi, hacamat rehberi, hacamat terapi, hacamat ve sülük terapi, hacamat hastanesi, hacamat uygulama, tıbbi hacamat ve sülük tedavi, tıbbi sülük, sülük fiyatlar,tıbbi sülük tedavisi, hacamat fiyatları, hacamat uygulama fiyatları, hacamat kurs fiyatları, hacamat ders fiyatları, hacamat sertifika fiyatları, hacamat eğitim fiyatları, tubbi sülük tedavisi gibi arama yöntemlerinin bu alandaki ALTIN anahtar kelimeler olduğu görülür..
Hacamat, geleneksel tıp kaynaklarında sıklıkla ağrının tedavisi için tarif edilmiş olsa da günümüzde otoimmün hastalıklar olarak tanımladığımız birçok hastalığın tedavisinde fayda sağladığı  tıp uzmanlarının bazıları  farklı ve geniş bir tanım yapabilmektedirler..

Yaptığımız özetlenmiş hacamat tanımı günümüz tamamlayıcı tıp pratiğinde kullanılan hacamat işleminin endikasyonlarını genel anlamı ile kapsamaktadır.

ADANA-Hacamat ve Sülük bilgilenme seminerleri için yine HACAMAT AKADEMİSİ’nin aranabileceği google sorgulamakrından görülebilir- HACAMAT AKADEMİSİ İÇİN TEL:Tel:0532 456 2066..

Ancak yapılacak güçlü bilimsel araştırmalar hacamatı daha iyi anlamamıza ve kullanım alanlarının yaygınlaşmasına neden olacaktır.

Günümüz modern tıp gözlüğü ile bilimsel temelleri olan bu tedavi yöntemi son yıllarda giderek yaygınlaşmaktadır.

Çeşitli hastalıklarda kullanılışının bilimsel yönü ve geleneksel tıp ile birliktelik ve ayrışımı, modern tıbba kattıkları ile gelecekteki yeri ve değeri ..Modern tıp ise hastalıklar üzerinde daha çok kafa yormakta.

BAHSE konu bilgiler için İSTANBUL-Hacamat ve Sülük seminerlerine katılmak için aranacak doğru yer-HACAMAT AKADEMİSİ’dir..:Tel:0532 456 2066

Görüldüğü gibi o yıllarda kullanılan kupa terapisi sadece hacamat anlamına gelmemektedir.  Avrupa ve Amerika da kuru kupa terapisi olarak bilinen, cildin doğrudan kupalanması ve kupaların cilt üzerinde kaydırılarak masaj uygulanması son derece yaygın bir işlem olduğu ifade edilmektedir.
Bu tanım aslında hacamatın yapılış tekniğini tarif eden bir tanımdır..Genel olarak hacamatın iki temel öğesi vardır;

1-Epidermal kesilen

2-Epidermal kesilerin negatif basınç altında tutulması,Hacamat, tarihsel ve kültürel gelişim içerisinde uygulama farklılığı gösterse de Çin tıbbından İslam Tıbbına kadar birçok tıp geleneğinde ilk sırada yer almış bir uygulamadır.

Dünyadaki diğer tarihsel bilim insanlarına göre de,bu iki şart hacamat için mutlaka sağlanmalıdır.M.Ö. 1550 yıllarına dayanan taş üzeri resimlerde de ciltten kan yoluyla hastalıkların tedavi edilmeye çalışıldığı anlaşılmaktadır.

Hipokrat ve Galen’de ciltten kanın uzaklaştırılması üzerinde durmuşlar ve bunun belirli noktalardan yapılması gerektiğini savunmuşlardır. Galen kan akımındaki bozuklukların hastalıklara neden olduğu görüşünü ortaya atmış ve hastalarının ciltlerini belirli bölgelerden keserek tanı koymaya çalışmıştır.

Bilimsel olarak hacamat konusunda yüzlerce uluslararası araştırma yapılmış ve yayınlanmıştır. Bu araştırmalar sayesinde hacamatın etki mekanizması konusunda birçok bilgi edinmekteyiz.  Ancak geleneksel bakış açısında hacamat, “kirli kanın vücuttan uzaklaştırılması” olarak görülmüştür.

Hacamatın ekipmanları cam kupa, steril bistüri ve gazlı bez olarak ifade edilirken; vücutta 4 ana bölgede ”HACAMAT”ın uygulamasının yapıldığı belirtiliyor. Hacamat uygulaması yapan uzmanlar,bu bölgeleri yukarıdan aşağıya sırtın iki kürek kemiği arası,bel bölgesi, kuyruk sokumu, dizin etrafı ve kafa bölgeleri olarak tanımlıyor.

Türkiye’de de şuan için  hem hekimler tarafından ve hem de hekim olmayan pratik uygulayıcılar tarafından hacamat tedavisi yöntemi ile hastaların sağlığı için koruma gayreti gösterildiği ifade ediliyor.

HACAMAT AKADEMİSİ bilgilenme SEMİNERLERİ  İLE TAMAMLAYICI TIP KONUSUNDA BİLGİ ALIN VE KATILIMCI SERTİFİKASI İLE GÜNÜNÜZÜ DE ANLAMLANDIRINIZ..

Evet sosyal medya üzerinden baktığımızda aramalarda Tıbbi hacamat, geleneksel hacamat, kuru hacamat, yaş hacamat, haccam, haccame, hacamat doktoru, hacamat merkezi, hacamat rehberi, hacamat terapi, hacamat ve sülük terapi, hacamat hastanesi, hacamat uygulama, tıbbi hacamat ve sülük tedavi, tıbbi sülük, sülük fiyatlar,tıbbi sülük tedavisi, hacamat fiyatları, hacamat uygulama fiyatları, hacamat kurs fiyatları, hacamat ders fiyatları, hacamat sertifika fiyatları, hacamat eğitim fiyatları, tubbi sülük tedavisi gibi kelimelerin bu alandaki çok sayıda bilgiye ulaşılmasında ALTIN anahtar kelimeler olduğu görülür…

Konu ile ilgili hacamat tedavisi uygulayan uzman doktorlar, vücuttan pıhtı şeklinde çıkan kirlenmiş kanın tamamen bitene kadar hacamat uygulanmasına devam edilmesi gerektiğini ve kirlenmiş kan bitince, normal akışkanlıkta bir kan çıkması, ya da kanın çıkmamasının görülmesi ile bu uygulama işleminin bittiğinin anlaşılacağını ifade ediyorlar. Hacamat ile  tedavide amaçlananın; uygulatmada bulunan kişinin kan dolaşımını hızlandırmak, kandaki toksinleri attırmak, kan damarlarındaki tıkanmaları açtırarak kılcal damarlardaki kirli kanın yenilenmesi sayılırken;bu yöntem ile vücudun belli bölgelerine kupa vurulup küçük kesikler atılarak kılcal damarlardaki kirli kanın dışarı atılmasının amaçlandığı uzmanlarca ifade ediliyor.

”Hacamat ağrısız, acısız, yatak istirahati gerektirmeden, iş gücü kaybı olmadan uygulanan tamamlayıcı tıbbın bir tedavi yöntemidir.”diyen uzmanlar; ”Hacamat ile kılcal damarlardaki kirli kan atılarak yerine temiz kan gelmesi bu sayede sağlanmaktadır.”açıklamasında bulunuyorlar. sosyal medyada Tıbbi hacamat, geleneksel hacamat, kuru hacamat, yaş hacamat, haccam, haccame, hacamat doktoru, hacamat merkezi, hacamat rehberi, hacamat terapi, hacamat ve sülük terapi, hacamat hastanesi, hacamat uygulama, tıbbi hacamat ve sülük tedavi, tıbbi sülük, sülük fiyatlar,tıbbi sülük tedavisi, hacamat fiyatları, hacamat uygulama fiyatları, hacamat kurs fiyatları, hacamat ders fiyatları, hacamat sertifika fiyatları, hacamat eğitim fiyatları, tubbi sülük tedavisi gibi aramalarda bu alandaki ALTIN kelimeler olarak sıralanır..

”Hacamat kaliteli, tek kullanımlık ve steril malzemelerle yapılır. Kan hastalıklarının başkalarına bulaşmaması için tedbir alınmalı, eldiven vs. kullanılmalıdır. Hacamat kılcal damarlardaki kirli kanın alınması işlemi olduğu için derin kesikler atılmaz.

Her insanın deri kalınlığı farklıdır. Bu sebeple kişinin deri kalınlığına göre 1.5-3 mm arası derinlikte küçük kesikler atılır.Jiletle atılan küçük kesikler çok hafif olur, bu sebeple deride yara izi kalmaz, yaralar bir günde iyileşir.

Atardamarlar ve kılcal damarlar zarar görmez”şeklindeki açıklamalar ışığında, görülüyor ki , hacamatın vücudun yenilenmesi, yeniden düzenlenmesi, detoks, organ fonksiyonlarının güçlenmesi, ödemin çözülmesi, cildin yenilenmesi ve sıkılaşması, hastalık sebeplerinin uzaklaştırılması, damar tıkanıklıklarının açılması, vücudun arınması, rahatlama, hafifleme, yorgunluğun giderilmesi, uykunun düzenlenmesi, stresin azalması, moralin yükselmesi, enerjinin artması gibi çok çeşitli faydalar sağladığı görülüyor.

Özellikle kafa hacamatı ve tarama hacamatının stresi ve sinirliliği azalttığı ifade edilirken;insan psikolojisine de çok faydasının çokluğuna vurgu yapılmakta.

Bilgilenme seminerindeki anlatımlarda  İşlem sonrasında İnsanların psikolojik olarak çok rahatladıklarını, uykularının düzene girdiğini, sakinleştiğini, fevri davranışlardan kurtulduğunun bilgisini alırsınız. Hacamat uygulatan kişiler ruhen ve bedenen sükunet bulur.Google aramasında da bilgi için aradığınızda Tıbbi hacamat, geleneksel hacamat, kuru hacamat, yaş hacamat, haccam, haccame, hacamat doktoru, hacamat merkezi, hacamat rehberi, hacamat terapi, hacamat ve sülük terapi, hacamat hastanesi, hacamat uygulama, tıbbi hacamat ve sülük tedavi, tıbbi sülük, sülük fiyatlar,tıbbi sülük tedavisi, hacamat fiyatları, hacamat uygulama fiyatları, hacamat kurs fiyatları, hacamat ders fiyatları, hacamat sertifika fiyatları, hacamat eğitim fiyatları, tubbi sülük tedavisi GİBİ SORGULAMALARDA çok sayıda kaynak olduğunu ve sayılanların bu alandaki anahtar kelimeler olduğu farkedilecektir..
.
İSTANBUL-Hacamat ve Sülük bilgilenme semineri için-HACAMAT AKADEMİSİ-Tel:0532 456 2066 numarayı arayabilirsiniz.

Yapılan araştırmada rastlanılan bilgilerde konu ile ilgili açıklama yapan uzmanlara göre,sağlıklı olmak için kandaki hastalık sebeplerini ortadan kaldırmak gerektiği yazılıyor. Bu durumda hacamatın hem sağlığın sürdürülebilmesi ve hem de hastalıkların tedavi edilmesi için vazgeçilmez bir tamamlayıcı ve destekleyici tedavi yöntemi olduğu ifade ediliyor.

Günümüzde kimyasallar, gıdalardaki koruyucu maddeler, vücuttan atılamayan ilaç birikintileri, gıdalardaki hormonlar, havadaki ağır metaller, yabancı proteinler, kanserojenler, allerjenler, GDO’lu ürünler, kirli hava ve su, kanı koyulaştıran maddeler, kolestrol gibi etkenler diyabet, yüksek tansiyon gibi çok çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır.

Bu hastalık etkenlerinin hacamat ve sülük uygulaması ile vücuttan atılabileceğini ifade eden uzmanlar,

hacamatın uygulanmasının aç karnına olması gerektiğini belirtiliyorken, Hacamat ile ,cildin epidermis tabakasına yapılan minimal kesilerin belirli bir süre basınç altında vakumlanması işlemi olduğu bilgisine ulaşılıyor.. Cilt bütünlüğünü bozucu , invaziv bir işlem olması nedeniyle “minimal cerrahi” bir işlem olarak da kabul edilebilir.Google arama tekniğinde Tıbbi hacamat, geleneksel hacamat, kuru hacamat, yaş hacamat, haccam, haccame, hacamat doktoru, hacamat merkezi, hacamat rehberi, hacamat terapi, hacamat ve sülük terapi, hacamat hastanesi, hacamat uygulama, tıbbi hacamat ve sülük tedavi, tıbbi sülük, sülük fiyatlar,tıbbi sülük tedavisi, hacamat fiyatları, hacamat uygulama fiyatları, hacamat kurs fiyatları, hacamat ders fiyatları, hacamat sertifika fiyatları, hacamat eğitim fiyatları, tıbbi sülük tedavisi gibi aramalar sizleri çeşitli bilgilere götüren bu alandaki anahtar kelimeler olarak görülüyor..

HACAMAT AKADEMİSİ il il Hacamat bilgi  edinme SEMİNERLERİ

istanbul Hacamat , Ankara Hacamat , izmir Hacamat , Bursa Hacamat , Kocaeli Hacamat , Samsun Hacamat , Konya Hacamat , Malatya Hacamat , Mardin Hacamat , Kayseri Hacamat , Adana Hacamat , Diyarbakır Hacamat Dersi, Antalya Hacamat , Aydın Hacamat , istanbul Hacamat , istanbul Hacamat , Sivas Hacamat i, Hatay Hacamat , Eskişehir Hacamat , Hatay Hacamat , Rize Hacamat , Bandırma Hacamat , Manisa Hacamat  diye yazıldığında görülecektir ki HACAMAT AKADEMİSİ bilgi edinme anonsları karşınıza öncelikli olarak çıkacaktır.